"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna jest interdyscyplinarną pracownią służącą potrzebom i zainteresowaniom uczniów. Wspiera i ułatwia realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły, jak również jest miejscem życia kulturalnego.

Nasza biblioteka posiada ponad 9000 woluminów – księgozbiór, czasopisma dla dzieci i nauczycieli, a także dokumenty wewnątrzszkolne – Statut Szkoły, Program Profilaktyki, Wewnątrzszkolny System Oceniania, Program Wychowawczy.
Księgozbiór dostosowany jest do potrzeb uczniów, rodziców i nauczycieli.

Ewa Petrus, nauczyciel-bibliotekarz.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI
pn. 7.45 – 12.00
wt. 7.45 – 15.30
śr. dzień bez wypożyczeń
czw. 7.45 – 12.00
pt. 7.45 – 15.30

Warsztaty ekologiczne w Bibliotece OTWARTEJ

W dn. 13 września uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Bibliotece OTWARTEJ przy ul. Narutowicza 8/10 w Łodzi. Dowiedzieli się, jak powstaje smog, jak jest groźny dla ludzi i jak mu zapobiegać. Po zajęciach zapoznali się bogatym księgozbiorem biblioteki.

Czytelnicze Koło Detektywów Łódzkich

W czasie zajęć uczniowie poznają historię i legendy naszego miasta, doskonalą umiejętność korzystania z mapy, poszukują informacji o Łodzi w różnych źródłach, oglądają prezentacje multimedialne, grają w gry: "Łódzkie memory" i "Jak się Łodzi powodzi", uczestniczą w wycieczkach, warsztatach i konkursach. Zapraszamy.

Chwilka relaksu na Magicznej wyspie 🙂

Od dwóch tygodni we wtorki w świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia z wychowawcami świetlicy i psychologiem szkolnym. W zeszłym tygodniu spotkanie opierało się na wzajemnym poznaniu, poszukiwaniu tego co nas zbliża oraz tego, czym się różnimy. W tym tygodniu natomiast mieliśmy chwilkę relaksu na Magicznej wyspie. W nadchodzący wtorek na pewno czeka nas coś "komputerowego" w związku z obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Podczas cotygodniowych, wtorkowych zajęć rozmawialiśmy o Bezpiecznym Internecie. Omawialiśmy jego plusy i minusy, zrobiliśmy wykreślankę z najważniejszymi hasłami i podsumowaliśmy krótką pracą plastyczną 😉

Nasze spotkania w bibliotece

Relacje z konkursów

Biblioteka szkolna jest organizatorem wielu konkursów czytelniczych, literackich oraz plastycznych. Informacje na ich temat są na bieżąco ogłaszane wśród uczniów oraz ich rodziców.