Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Baw się sztuką

Google Arts & Culture, dawniej Google Art Project – przedsięwzięcie internetowe, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów – uczestników inicjatywy.

Galerie prac uczniów

Otwarta pracownia plastyczna

Jest to miejsce, w którym spędzamy twórczo czas, bez presji dzwonków, bezlitośnie upływających 45 minut, w artystycznej scenerii, pozbawionej stresów.

Na zajęciach wykonujemy szereg działań artystycznych zarówno indywidualnych jak i grupowych. Staramy się spędzać czas twórczo i sympatycznie. Nasze spotkania są świetnym sposobem spędzania wolnego czasu, inspiracją do podejmowania własnych działań, doskonalenia umiejętności manualnych i informatycznych. Zgłębiamy tajniki rozmaitych technik plastycznych i przetwarzamy je komputerowo. Rozwijamy kreatywność. Używamy nietypowych materiałów do realizacji naszych szalonych przedsięwzięć. Zdobywamy nowe kompetencje korzystając z TECHNOLOGII INFORMACZNO KOMPUTEROWEJ. Pracujemy wykorzystując programy graficzne, a nasze narzędzia rysunkowe wzbogaciliśmy o tablety graficzne. Może ktoś z nas w przyszłości zostanie grafikiem komputerowym.

Rysujemy, malujemy, rzeźbimy, wykonujemy dekoracje, scenografie. Nasze prace pokazujemy na szkolnych wystawach i wysyłamy na konkursy.

Jeździmy na wycieczki – jednodniowe, w czasie których poznajemy ciekawe miejsca i zabytki, ale i wielodniowe PLENERY MALARSKO – RZEŹBIARSKIE, gdzie w fantastycznych miejscach tworzymy otoczeni pięknymi pejzażami. 

Tu pracują nad swoim warsztatem Ci, którzy marzą o szkole plastycznej, uczniowie zdolni oraz Ci, dla których jest to sposób na samorealizację lub arteterapię. Zajęcia plastyczne wzmacniają poczucie wartości uczniów, są pomysłem na spędzanie wolnego czasu – co zauważają i doceniają ich rodzice. 

Uczestnikiem koła może być każdy kto ma chęć twórczego działania, nawet ten któremu wydaje się, że jest pozbawiony „talentu”!

Są tu maluchy i starsi uczniowie, dzielimy się na różne, mniejsze grupy.

Do radosnego tworzenia zapraszamy także rodziców, dziadków, wszystkich którzy tylko chcą wejść przez nasze otwarte artystycznie drzwi.

plastyk S.P. 175 – Dominika Bartoszek Sowa

Anioły

Świeczniki

Prace z zielonej szkoły

KURAtorium

Kolorowa Łódź

Szycie lalek w Otwartej Pracowni Plastycznej na akcję WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA- UNICEF

Anioły 2021 - Galeria Prac - Techniki Różne

Galeria Nauczycieli - Otwarta Pracownia Plastyczna

Malujemy także twarze - Otwarta Pracownia Plastyczna

Obrazy 2021 - Otwarta Pracownia Plastyczna

Tworzenie to po prostu fajna zabawa - nasze prace różne

Bociany

Cztery pory roku Vivaldiego

Kurczaki, kury i koguty

Malujemy jak Van Gogh

Mozaika

Surrealizm - klasy 7

Symetria i kontrast

Wielkanocne mobile

Wiosenne drzewo

Baw się sztuką

Google Arts & Culture, dawniej Google Art Project – przedsięwzięcie internetowe, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów – uczestników inicjatywy.

Skip to content