Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Wycieczka autokarowa do Spalskiego Parku Krajobrazowego

Uczniowie klas Va, VIa i IV-VI oddziału przygotowawczego wraz z wychowawczyniami wzięli udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Spalskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd miał na celu przede wszystkim poznanie i podziwianie uroków nowych zakątków naszego kraju, poszerzenie wiedzy z geografii Polski, ale również integrację uczniów naszej szkoły. Trasa wycieczki wiodła z Łodzi do Nagórzyc, dalej do Smardzewic, Spały i Tomaszowa Mazowieckiego. Pogoda tego dnia dopisała, więc wycieczkowicze mogli spacerować szlakiem nad Pilicą, odwiedzić rezerwat Niebieskie Źródła, zwiedzić skansen Rzeki Pilicy– unikalne muzeum na powietrzu, w którym zgromadzono wiele ciekawych eksponatów z okolicy (niemiecki transporter opancerzony, przedwojenna barka …). Miejscowy przewodnik pokazał młodym turystom piaskowcowe groty i opowiedział o nich ciekawą historię. Na zakończenie wyprawy wszyscy zrobili sobie zdjęcie przy Pomniku Żubra, po czym zrelaksowali się pięknie przy ognisku z kiełbaskami. To był naprawdę udany dzień pełen emocji, zabawy i śmiechu!!!

Skip to content