Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

„Strefa ciszy”, czyli Dzień Promocji Zdrowia

Ależ się dzisiaj działo! Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Dniu promocji zdrowia”. Tym razem zajmowali się ciszą i hałasem. Najmłodsi na zajęciach oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali krzyżówki, tworzyli plakaty, lapbooki, zastanawiali się, co emituje najwięcej hałasu, i w jaki sposób temu zaradzić. Starsi uczniowie brali udział w Grze Szkolnej „Strefa ciszy”. Podzieleni na losowe grupy odwiedzali stacje i wykonywali na nich różnorodne działania – rozwiązywali krzyżówki, ćwiczyli w ciszy, układali kostki Happy Cube, rozpoznawali smaki, dźwięki, porozumiewali się za pomocą alfabetu Morse’a, rozpoznawali emocje, grali w „głuchy telefon”, rozwiązywali kalambury, oglądali film edukacyjny nt. szkodliwości hałasu, wyszukiwali w słownikach wyrazy związane z dźwiękami. Po zaliczeniu wszystkich, spotkali się na sali gimnastycznej i tworzyli plakaty. Trzy najszybsze grupy otrzymały smaczną niespodziankę. To była super zabawa!

Skip to content