Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października jest Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przez cały miesiąc w naszej szkole odbywały się różne inicjatywy mające na celu profilaktykę zaburzeń psychicznych u dzieci. Uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez szkolnego pedagoga, psychologa oraz instytucje zewnętrzne. W klasach starszych zajęcia dotyczyły radzenia sobie ze stresem, poczucia własnej wartości, uzależnień behawioralnych, w tym fonoholizmu. Klasy młodsze zastanawiały się jak dbać o dobry nastrój. Każda klasa miała za zadanie sformułować hasło promujące zdrowie psychiczne. Uczniowie przygotowali plakaty o zdrowiu psychicznym, a także tworzyli prezentacje multimedialne nt. depresji. Zwieńczeniem akcji był Tydzień Promocji Zdrowia Psychicznego pod koniec października, w ramach którego uczniowie uczyli się technik relaksacji, poznawali elementy arteterapii i muzykoterapii.

W naszej szkole na co dzień dbamy o zdrowie psychiczne, a warsztaty profilaktyczne odbywają się przez cały rok szkolny. Pani pedagog i psycholog są do Waszej dyspozycji każdego dnia.

Skip to content