Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klasy I

📚 PASOWANIE NA CZYTELNIKA📚uczniów klasy I – pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. 📚Zanim dzieci złożyły przyrzeczenie dowiedziały się m.in., czym różni się książka wypożyczona z biblioteki od tej, która jest w domu, jak należy dbać o lektury, czego nie wolno robić, czytając książki. Uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, z rozsypanki literowej i sylabowej układali wyraz BIBLIOTEKA, śpiewali i tańczyli przy piosence pt. „Kto książki czyta jest jak sowa” oraz pomagali szkolnym urwisom odnaleźć drogę do krainy książek w labiryncie korytarzy. Z wszystkimi zadaniami pierwszaki poradziły sobie doskonale. 👍Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” (z kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”).
Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek😊

Skip to content