Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Wycieczka Bałuckim Szlakiem Pamięci w ramach realizacji projektu Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości

Uczniowie klasy VIIb uczestniczyli w pieszej wycieczce Bałuckim Szlakiem Pamięci w ramach realizacji projektu Łódzkie Orlęta – spadkobiercy niepodległości.
Wędrówka rozpoczęła się przy Pomniku Chwały Żołnierzy Armii Łódź. Następnie odwiedzili: Park Ocalałych, Pomnik Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w postaci Gwiazdy Dawida, Pomnik Abramka, Centrum Dialogu Marka Edelmana, Pomnik „Żegoty”, obóz dla Cyganów, Stację Radegast, cmentarz żydowski, cmentarz wojskowy przy ul. Wojska Polskiego, Park Helenów, Park Szarych Szeregów w i Promienistych. Na zakończenie wędrówki była chwila odpoczynku. Była to bardzo pouczająca wycieczka.

Skip to content