Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

W Planetarium na Pomorskiej

Uczniowie klas I – III op wybrali się do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Arego Sternfelda przy ul. Pomorskiej 16a w Łodzi. Z zaciekawieniem oglądali prezentację multimedialną o gwiazdach, planetach i znakach zodiaku. Odwiedzili salę z charakterystyczną kopułą, która od wewnątrz imituje niebo i jest jednocześnie ekranem do prezentacji planet, gwiazdozbiorów i innych ciał niebieskich. Szukali gwiazdy polarnej, Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy. Poznali odpowiedzi na pytania: dlaczego Słońce świeci, skąd biorą się codzienne zjawiska, takie jak dzień i noc, fazy Księżyca, pory roku oraz co to jest grawitacja. Jeszcze długo po zakończeniu wycieczki dzieci prowadziły „astronomiczne dyskusje”.

Skip to content