Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Szkolny konkurs pięknego czytania „CZY TAM, CZY TAM, CZYTAM!”

W bibliotece odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „CZY TAM, CZY TAM, CZYTAM? ” organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W I etapie konkursu wyłoniono przedstawicieli poszczególnych klas: II – III (po 3 osoby), IV – VIII (po2 osoby). W II etapie zadaniem uczniów było wybranie ciekawego fragmentu z książki, najlepiej wypożyczonej z biblioteki szkolnej. Następnie każdy uczestnik w ciągu 2 min. miał przeczytać tekst i oczarować słuchaczy. Wytęp oceniało Jury, w skład którego weszły: p. Iwona Rogaczewska – pedagog, p. Alicja Grasewicz-Cichy – kierownik Biblioteki Miejskiej Filia nr 39 i p. Agnieszka Siedlarek – nauczyciel jęz. polskiego.
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria klasy II – III
I miejsce – Nikola K. z klasy IIIb
II miejsce – Amelia S.z klasy IIIb
III miejsce – Dominik W. z klasy IIa oraz Alan Z. z klasy IIIb
Wyróżnienia – Szymon P. i Aleksandra Ch. z klasy IIa oraz Bartosz C. i Mateusz G. z klasy IIIa.
Kategoria klasy IV – VIII
I miejsce – Kamil A. i Eryk R. z klasy VIIa oraz Wiktoria N. z klasy VIIIa
II miejsce – Olga P. z klasy VIIb
III miejsce – Klaudia B. z klasy VIIIa
Wyróżnienia – Oliwia S. z klasy Vb, Natalia S. i Weronika W. z klasy VIIIb
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację.

Skip to content