Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Naszej Szkole

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – pod takim hasłem 1 października 2021 roku odbywał się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 5394 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza szkoła. Koordynatorem lokalnym w naszej placówce była nauczycielka matematyki- pani Małgorzata Smulczyk. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia. Uczniowie przez tydzień przygotowywali się do obchodów. Przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw na lekcjach matematyki: budowali, kodowali, układali rymowanki. Momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzania egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie klasy IVa. Ci, którzy zdali egzamin otrzymali tarczę „Eksperta tabliczki mnożenia”. Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć ten tytuł i dziękujemy za udział w akcji.

Skip to content