Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypada na 17 listopada. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w obchodach tego święta. W tym roku postawiliśmy na gry edukacyjne z tabliczką mnożenia w roli głównej, w celu poznania różnych sposobów mnożenia liczb. Poznaliśmy mnożenie liczb metodą hinduską oraz liczyliśmy na sorobanie. Uczniowie grali w matematyczne statki, bingo, żaby i kraby. Dodatkowo nie obyło się bez kolorowania zakodowanych za pomocą tabliczki mnożenia obrazków. Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się konkurs, w czasie którego 69 uczniów i nauczycieli otrzymało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele pozytywnych emocji.

Skip to content