Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Najmłodsi w Toruniu i Ciechocinku

Uczniowie klasy I oraz oddziałów „przygotowawczych” I-III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Torunia i Ciechocinka.
​W pierwszej kolejności odwiedzili miasto kojarzące się wszystkim z pysznymi piernikami. Zwiedzili przepiękny Stary Rynek, Dwór Artusa, Krzywą Wieżę, Kamienicę pod Gwiazdą i Ratusz. Największe wrażenie wywarł jednak na naszych najmłodszych wykonany z brązu Pomnik Mikołaja Kopernika, wielkiego Polaka, który „wstrzymał słońce i ruszył ziemię”.​
Po wrażeniach historycznych i estetycznych przepięknej architektury Torunia udali się do najsłynniejszego uzdrowiska w kraju – Ciechocinka. Spacerowali po przepięknym Parku Tężniowym i podziwiali słynną fontannę „Grzybek”. Największe wrażenie na naszych najmłodszych wywarły znane na całym świecie tężnie. Ta największa w Europie konstrukcja do odparowywania wody z solanki dodała najmłodszym energii na drogę powrotną. Pełni uśmiechu i cennego jodu udali się w drogę do domu.

Skip to content