Kurs na kartę rowerową

W dniu dzisiejszym odbył się kurs teoretyczny na kartę rowerową.
Teraz pozostaje ćwiczyć rozwiązywanie testów dla opanowania znaków i przepisów ruchu drogowego oraz doskonalić jazdę na rowerze, a 25 kwietnia jest egzamin.
Możecie ćwiczyć manewry bezpłatnie np. w miasteczku rowerowym na ulicy Drewnowskiej, furtka jest otwarta.
Przypominamy, że kartę rowerową wydaje tylko dyrektor szkoły podstawowej po pozytywnym zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Zatem możecie ją zrobić tylko do ósmej klasy. Jeżeli chcecie być uczestnikami ruchu drogowego teraz lub w szkole średniej, to ten dokument jest Wam niezbędny. Pamiętajcie! Jeśli spowodujecie jakiś wypadek, zdarzenie, następstwem którego będzie naprawa czyjegoś pojazdu lub gorzej zdrowia, żadne ubezpieczenie nie będzie działało!!! Bez KARTY ROWEROWEJ nie możecie jeździć od 10 roku życia po drogach publicznych (ani chodnikach – regulują to osobne przepisy, kiedy można…)
Karta jest ważna od 10 do 18 roku życia.
Tu znajdziesz program do nauki teorii do testów, gdybyś chciał podejść do egzaminu 25. 04.2023 r. oraz kartę zgłoszenia.