Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Gala Finałowa I Małego Festiwalu Muzyki i Sztuk Pięknych

31 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 175 w Łodzi odbyła się Gala Finałowa I Małego Festiwalu Muzyki i Sztuk Pięknych – międzypokoleniowe wędrówki z artystami od A do Z. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „K” jak Krawczyk, czyli „Parostatkiem w piękny rejs”. Festiwal przebiegał w dwóch kategoriach – Konkurs plastyczny i Konkurs muzyczny.
W naszym pilotażowym projekcie wzięło udział 62 uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Powstało 26 prac plastycznych. 5 podmiotów muzycznych spełniło kryteria formalne.
W Gali Finałowej wzięli udział przedstawiciele SP 34, 46, 64, 79, 175 oraz Zespołu Szkół Przemysłu Mody wraz z rodzicami i opiekunami oraz przedstawiciele byłego i obecnego Zarządu ŁSPS.
Uroczystość przebiegała w miłej, kameralnej atmosferze. Powitał nas Zespół Pomorska w utworze „Walczyk o Łodzi”, aby zaakcentować, że rok 2023 to rok jubileuszowy, obchodzimy bowiem 600. Urodziny naszego Miasta. Następnie Pani Barbara Cygan, odpowiedzialna za realizację zadania z ramienia ŁSPS, przedstawiła gościom informacje na temat Festiwalu. W dalszej kolejności miało miejsce powitanie gości przez przewodniczącą ŁSPS Panią Agnieszkę Błażejczyk, prezentacja o Krzysztofie Krawczyku, rozdanie nagród. Zebrani zostali zaproszeni na wernisaż prac plastycznych i poczęstunek, który pomogli nam wykonać uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 przy ul. Siedleckiej w ramach praktyk zawodowych.
Gratulujemy zwycięzcom i już zapraszamy do udziału kolejnej edycji Małego Festiwalu.

Skip to content