Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Europejski tydzień świadomości dysleksji

W październiku, jak co roku, przypada Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji – święto osób z dysleksją. W tym roku już po raz siedemnasty Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz zainteresowane szkoły proponują rozmaite akcje i działania adresowane właśnie do tej grupy uczniów. Tegoroczne obchody zbiegły się w czasie z jubileuszem 25-lecia istnienia Łódzkiego Oddziału PTD, a poświęcone były zdolnościom i talentom osób z dysleksją. Nasza szkoła – trzykrotnie uhonorowana Certyfikatem Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją również włączyła się do tych działań.
W poniedziałek 21 października odbyły się szkolne eliminacje V edycji Konkursu Recytatorskiego „Orto-strofki” dla uczniów z dysleksją, w których wyłonieni zostali reprezentanci szkoły w etapie międzyszkolnym.
We wtorek 22 października uczniowie z dysleksją z klas V-VII wzięli udział w Konkursach ortograficznych przygotowanych i przeprowadzonych przez Panią Beatę Michalską.
W środę 23 października Panie Dyrektor uczestniczyły w jubileuszowej Konferencji „W towarzystwie dysleksji przez całe życie”. Gościem honorowym Konferencji była Pani prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz – założycielka Polskiego Towarzystwa Dysleksji, a w panelu dyskusyjnym dorośli z dysleksją dzielili się z uczestnikami doświadczeniami w walce i oswajaniu swoich problemów.
W czwartek 24 października sześcioro uczniów szkoły prezentowało swoje talenty podczas Giełdy Talentów w Klubie Nauczyciela.
W piątek 25 października uczennica klasy ósmej – Wiktoria Najmrodzka wzięła udział w finale Konkursu Literackiego „I Ty możesz zostać Andersenem”. Zdobyła II miejsce. Gratulujemy!
Tydzień Świadomości Dysleksji dobiega końca, ale czeka nas jeszcze etap międzyszkolny
V Konkursu Recytatorskiego dla uczniów z dysleksją „Orto-strofki, którego jesteśmy organizatorami.

Skip to content