Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Dni Nowych Technologii w Edukacji

W dniach 18- 23 marca 2021 r. w naszej szkole kolejny raz odbędzie się DNTE. Tego dnia we wszystkich klasach odbędą się lekcje z wykorzystaniem nowych technologii, profesjonalnych programów służących do projektowania i programowania. Uczniowie klasy I za pomocą elektronicznego pióra poznali zwierzęta z różnych zakątków świata i sprawdzili, jakie dźwięki wydają, albo czym się charakteryzują. Swoją wiedzę utrwalili rozwiązując zabawne interaktywne quizy.
Natomiast uczniowie klasy II kodowali Ozobota. Zbudowali drogę, która przeprowadziła małego robota od poniedziałku do niedzieli, następnie zapętlili go w sposób ukazujący, że tygodniowy rytm jest stały i niezmienny. Trzecioklasiści obejrzeli krótki film animowany pt. „Brzydkie kaczątko” i rozwiązywali zagadki interaktywne związane z treścią lektury. Potem zasiedli do komputerów i tabletów graficznych, na których ćwiczyli się w rysowaniu bohatera lektury.

Skip to content