Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Dni Bezpiecznego Internetu

Trwają w naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w ich organizację. Dzieciaki z klas I – III na lekcjach informatyki poznają robota Necika, grają z nim w różne gry komputerowe, rysują roboty swojego pomysłu i sklejają Necika według wzoru. Bawią się także w gry interaktywne. Trzecioklasiści programują ozoboty. Czwarto – i piątoklasiści tworzą plakaty i rozwiązują krzyżówki, quizy i memory przygotowane przez szóstoklasistów w programie Scratch, natomiast uczniowie klas szóstych rysują komiksy związane z niebezpieczeństwami czyhającymi na młodzież w Internecie. Siódmoklasiści tworzą inscenizację, a ósmoklasiści infografiki i aplikacje w języku C++. Dni Bezpiecznego Internetu zakończą się w piątek konkursami interaktywnymi dla klas I – IV i V – VIII.

Skip to content