Szkoła Podstawowa nr 175 im. Henryka Ryla w Łodzi

Bolimów i Nieborów – wycieczka autokarowa uczniów klas II – III

Drugoklasiści i trzecioklasiści odwiedzili niezwykłe miejsca w regionie łódzkim. W podróż wyruszyli autokarem. Od rana wszystkim dopisywał dobry humor, a i słoneczna pogoda. Pierwszą bolimowską atrakcją była wizyta w rodzinnym, wielopokoleniowym Zakładzie Garncarskim Państwa Konopczyńskich. Tu każdy wysłuchał opowieści o garncarstwie, glinie i o naczyniach ceramicznych. Każdy też wziął aktywny udział w artystycznych warsztatach. Powstały różne gliniane wyroby. Drugą atrakcją była wizyta w Kole Gospodyń Wiejskich przy Ośrodku Kultury w Bolimowie. Tu dzieci wzięły udział w warsztatach wycinankowych. Powstały urocze bolimowskie ptaszki.Trzecia atrakcja to zwiedzanie pałacu w Nieborowie. Poznawanie tego zabytku robiło wrażenie. Na koniec pyszny obiadek i wspomnienie różnych miłych chwil…

Skip to content