Świetlica szkolna – miejsce nauki i zabawy

Nasza świetlica szkolna to nie tylko miejsce, w którym dzieci oczekują po lekcjach na swoich rodziców. Dbamy, aby była to przestrzeń bezpieczna i przyjazna wszystkim uczniom.

Poza odrabianiem prac domowych i przygotowywaniem się do lekcji dzieci mogą tu spędzić kreatywnie czas oraz rozwijać kontakty społeczne. Zajęcia prowadzone są pod kątem rozwijania zainteresowań i wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Prowadzi je wykwalifikowana kadra, m.in. nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, wspierającej.

Świetlica realizuje:

• zajęcia dydaktyczno – wychowawcze,
  • zabawy rozwijające i doskonalące umiejętność pracy w grupie, integracyjne,
  • zajęcia relaksacyjne oraz z wykorzystaniem technik multimedialnych,
  • konkursy, quizy, zawody

Współpracujemy z biblioteką, samorządem uczniowskim klas młodszych i starszych, szkolnymi kołami PCK i Caritas.

Pracujemy według planu dnia oraz rocznego rozkładu materiału.
Świetlica szkolna obejmuje swoją opieką głównie uczniów klas I- III, przebywających w szkole ze względu na czas pracy rodziców lub/i ze względu na organizację dojazdu do szkoły.

Świetlica czynna jest w godzinach 7:00 – 17:00.

Przyjęcia do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego wniosku rodziców „Karta zgłoszenia”.

Jesień już do Nas zawitała

Zajęcia plastyczne "Zero waste"

W pewne czwartkowe popołudnie w naszej szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne „Zero waste”. Jak oceniacie efekty?! Bo my jesteśmy zachwyceni 🙂

Międzynarodowy Dzień Puzzli

W piątek, 29 stycznia, obchodzimy – według Kalendarza Świąt Nietypowych – Międzynarodowy Dzień Puzzli, oraz dzień Składanki i Układanki.

Dzieciaki na świetlicy zaczęły przygotowania już dziś!

"Babcia i Dziadek" ​

Pierwszy tydzień w świetlicy minął pod hasłem „Babcia i Dziadek”. Dzieci przez cały tydzień tworzyły barwne kwiaty z płyt CD, figurki babci i dziadka z makulatury oraz piękne portrety.

Jak widzicie w nowym roku pomysłów na świetną zabawę nam nie brakuje 🙂