DZIEŃ MATEMATYKI w naszej szkole

Dzień matematyki 2021

Miniony tydzień w naszej szkole upłynął na świętowaniu królowej nauk. Wybór dat nie jest przypadkowy, 12 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Matematyki.
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl!
Tegoroczny Dzień Matematyki obchodziliśmy pod hasłem: Ziemia się liczy – czyli Ziemia w liczbach”.
Uczniowie klas młodszych na kolejnych stacjach matematycznych utrwalali znajomość liczb, dodawanie i odejmowanie liczby naturalne,  budowali figury geometryczne, układali puzzle matematyczne i mozaiki geometryczne.
Pracując w parach zaznaczali godziny na zegarkach, doskonalimy tabliczkę mnożenia i rozwiązywali quizy.
Uczniowie klas starszych rozwiązywali quiz interaktywny. Zadania, które zostały przygotowane, wymagały nie tyle wiedzy matematycznej jak otwartego umysłu i chęci do zabawy matematyką.
Kolejne dni to gry i zabawy interaktywne matematyczne, domino, bingo, quizy, memory czy puzzle matematyczne.
Naszą zabawę zakończyliśmy szkolnym konkursem „Ziemia się liczy”. W konkursie wzięło udział 31 uczniów klas 4-8.
1 miejsce zajął Kuba N z klasy 7a
2 miejsce ex aequo zajęli Nikola K z klasy 4b i Adam K z klasy 7a
3 miejsce zajęła Weronika W z klasy 6b.
Wszystkim szkolnym matematykom GRATULUJEMY!