DRZWI OTWARTE

26 kwietnia 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 175 otworzyła swe podwoje dla przyszłorocznych Pierwszoklasistów i ich Rodziców. Dziękujemy naszym dużym i małym gościom za miłe spotkanie.

Mali Tropiciele i Odkrywcy

Czy szkoła może być przyjazna dla Dzieci i ich Rodziców? Czy klasa może być ciekawa? Czy nowe Koleżanki i nowi Koledzy mogą stanowić zgrany zespół? Czy nauka w pierwszym etapie edukacyjnym może być pasjonująca?

Tak, w naszej Szkole – tak.
Na dowód tego tworzymy klasę pierwszą – „Mali Tropiciele i Odkrywcy”. To oddział, w którym najmłodszym naszym Uczniom zaoferujemy nie tylko ważne zajęcia lekcyjne, ale również atrakcyjne, cykliczne zajęcia pozalekcyjne, z akcentem na nauki matematyczno- przyrodnicze, świat wartości i zasad społecznych, świat dziecięcej literatury i artystycznego działania.

Proponujemy robotykę, mini- eksperymentarium, integrację z treningiem uważności i relaksacji, spotkania w świecie baśni, legend i bajek oraz w kolorowym świecie origami.

Co czeka „Małych Tropicieli i Odkrywców”? Czeka Ich, na przykład, nauka tworzenia algorytmów z wykorzystaniem dużej maty przypominającej planszę sudoku, nauka programowania w pomocą robotów- mBota wyglądającego jak samochodzik, GeniBotów, Ozobotów i Photonów, realizowanie mini- eksperymentów z różnych dziedzin edukacyjnych, uczenie się asertywności i budowania dobrych relacji koleżeńskich, uczestniczenie w zabawach inspirowanych przeżyciami postaci literackich, tworzenie „cudeniek” ze składanych kartek do origami.

Jak będą się uczyć „Mali Tropiciele i Odkrywcy”? Stopniowo, aktywnie i kreatywnie. Przez zabawy edukacyjne, w tym interaktywne. Przez poznawanie, przeżywanie i logiczne myślenie. Przez działanie w grupach, ale i w całym zespole oraz indywidualnie.

Zatem… ZAPRASZAMY!

klasa I